dzieci-szkola-dziewczynki-uczennice

Wyprawka szkolna – co powinno się w niej znaleźć?

Początek roku szkolnego to dla rodziców nie lada wydatek. Oprócz podręczników szkolnych trzeba przecież zaopatrzyć swoją pociechę w plecak, piórnik, artykuły piśmiennicze, zeszyty i nie tylko. Nie warto oszczędzać na plecaku czy piórniku, ponieważ kupując solidny i wytrzymały produkt, jest szansa, że posłuży on dziecku również w kolejnym roku szkolnym. Każdy rodzic oczywiście sam uzna co jest dla jego dziecka najbardziej potrzebne. Nasza lista zawiera rzeczy, które według nas powinna zawierać wyprawka szkolna. Listę można uzupełniać według własnych potrzeb :)

(więcej…)

chalk-paint

Farby kredowe La Pajarita – inspiracje

Letni sezon i ładna, słoneczna pogoda sprzyja różnego rodzaju pracom domowym, np. dekoracji i renowacji mebli. Trend na meble i przedmioty codziennego użytku pokryte farbą kredową nie słabnie. Wręcz przeciwnie, ciągle rośnie i zbiera kolejnych sympatyków pięknych matowych kolorów. To doskonały moment, żeby nadać nowe życie, naszym starym meblom, nieużywanym, zapomnianym przedmiotom lub wręcz przeciwnie, tym które używamy ale chcielibyśmy zobaczyć je w nieco innej odsłonie.

(więcej…)

szkicowniki-bloki-rysunkowe-clairefontaine

Szkicowniki, bloki i papiery Clairefontaine

Dziś zaprezentujemy Wam nasze bezkwasowe szkicowniki i bloki rysunkowe marki Clairefontaine. Dowiecie się również co to oznacza, że papier jest bezkwasowy. Uwaga, na końcu wpisu czeka na Was krótki materiał wideo :) Osoby, które rysują, malują, posługują się różnymi technikami od ołówka po sangwinę, z pewnością ten wpis zainteresuje i znajdą w nim coś dla siebie. Produkty, które chcemy opisać dzielą się na dwie części: Dessin – Croquis czyli szkicowniki na spirali z białym, gładkim papierem oraz Dessin à grain czyli bloki z białym ziarnistym papierem rysunkowym. Wszystkie te produkty występują w różnych rozmiarach i gramaturach.

(więcej…)

grain-de-pollen

Koperty i karty Pollen – wiosenne nowości i nie tylko…


Wraz z powiewem wiosny dotarła do nas nowa niezwykła kolekcja kopert i kart Pollen! Niezwykła, ponieważ na tle pozostałych kopert w stałej ofercie, wyróżnia się drobnoziarnistym papierem. Delikatna ziarnistość papieru podkreśla odręczne pismo, tekst, drukowane grafiki i zdjęcia. Produkty z kolekcji wykonane są z welinowego, teksturowanego papieru – delikatnego w dotyku. Co więcej, koperty te wyprodukowane są przez firmę Clairefontaine i FSC. Oznacza to, że proces produkcji był przyjazny dla środowiska naturalnego a produkty oznaczone zostały znakiem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Ponieważ są barwione w masie i doskonale gładkie, świetnie nadają się do pisania, drukowania na drukarkach laserowych i atramentowych. Dostępne są one w 19 nowych kolorach, tak aby trafiły w każdy gust i nie ograniczały pokładów kreatywności.

(więcej…)

kolekcja-clairefontaine-back-to-basics

Zeszyty i notesy – designerskie, modne, nowoczesne…

Dziś, kiedy wszystko kręci się wokół komputerów i telefonów, a tradycyjne książki zastępują e-booki, warto wrócić do czasów kiedy wszystko zapisywaliśmy w zeszycie bądź notatniku. Zapisanie swojej myśli bądź notatki na papierze ma wyjątkową wartość sentymentalną i nie tylko. Każdy z nas ma inny charakter pisma, co czyni dany zapisek jedynym w swoim rodzaju.

Jeśli o papierze mowa, ważne aby ułatwiał czerpanie przyjemności z własnoręcznego pisania. Jeśli długopis lub pióro gładko suną po papierze to przyjemność zwiększa się a my nabieramy większej ochoty na pisanie.

(więcej…)

Limited Edition_THE_QVJ

Historia marki Rhodia. Jakie były początki?

Rhodia – biznes dwóch braci

Rhodia powstała jako część rodzinnego biznesu dwóch braci Verilhac. Firma Clairefontaine (także wielopokoleniowa firma rodzinna) nabyła Rhodię w 1997 roku.  Po przejęciu, niektórzy członkowie rodziny Rhodia pozostali
z marką. Didier Verilhac, potomek jednego z założycieli i obecny pracownik firmy opisuje pochodzenie firmy: „Około 1880 roku, Samuel i Jan Abel Verilhac mieszkali w Lyonie i byli hurtowymi sprzedawcami papieru do drukowania.
W tym czasie nie było żadnego bezpośredniego systemu dystrybucji pomiędzy producentem a drukarniami. Firma sprzedawała swoje produkty na południu Francji, a także francuskich koloniach w Afryce Północnej.

Jan Abel miał trzech synów. Najstarszy z nich zmarł w czasie II wojny światowej, drugi i trzeci utworzył firmę Papeteries Verilhac Freres w 1932 roku w Lyonie. Zaczęli od 50 pracowników, produkując różne wyroby z papieru. Jeden brat studiował inżynierię, drugi był bardzo dobry w marketingu. Wspólnie stworzyli silny duet. W 1934 roku zakupili opuszczoną fabrykę broni i przenieśli produkcję z Lyon do Grenoble.

(więcej…)

5137007341_272122afae_o

10 pomysłów na prezent dla dziecka, który rozwinie jego kreatywność

Prezent dla dziecka zawsze jest tematem, przez który przekopujemy cały Internet i odwiedzamy większą ilość sklepów internetowych lub stacjonarnych, aby wybrać coś odpowiedniego. Wybór wśród zabawek jest ogromny dlatego ciężko w tym wszystkim znaleźć coś wartościowego, zabawkę, która oprócz dostarczenia dziecku zabawy, spełni funkcję edukacyjną lub rozwinie dodatkowe umiejętności.

(więcej…)

42645O_det-6

Szablony dla dzieci – Avenue Mandarine!

Nasz pierwszy wpis tematyczny na blogu zaczynamy od poradnika. Przedstawimy Wam prosty sposób na wykorzystanie zestawu szablonów dla dzieci marki Avenue Mandarine. Na szablonie, który wybraliśmy widnieją francuskie ciasteczka – makaroniki. W ofercie naszego sklepu znaleźć można także wiele innych szablonów w przeróżnych motywach, zaczynając od rycerzy, księżniczek i piratów, a kończąc na alfabecie, motywach świątecznych czy leśnych zwierzętach.

(więcej…)

organizer-kalendarz

No to zaczynamy!

Witamy na blogu krakowskiego sklepu papierniczego graart !

Będziemy się tu z Wami dzielić naszą wiedzą i poradami. Pojawią się tu opisy i recenzje naszych kreatywnych zabawek oraz produktów papierniczych. Na blogu znajdziecie również różnego rodzaju zestawienia, oczywiście w tematyce produktów papierniczych i wszystkiego co z tym związane. Pozostałe treści (więcej…)

Zapisz się do naszego newslettera

free newsletter templates powered by FreshMail